289,00 TL 228,19 TL
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Bazı kediler mama konusunda seçici davranıp, beğenmedikleri mamayı yemeyebiliyorlar. Kedilerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve besinlerin tamamı kedi mamalarının içerisinde farklı lezzet imkanları ile bulunuyor. Mama tercihinizde kedinizin yaşı, cinsi, kilosu veya kısırlaştırılması ile ilgili bilgileri göz önüne almanız gerekiyor. Örneğin, British Shorthair cinsi yetişkin bir kediniz varsa, ortalama ağırlığı 4-6 kg olmalıdır. 6 kg ve üzerindeki kediler, yüksek kilolu olarak kabul edilir ve hızlıca light kedi mamalarını tercih etmeniz gerekir.

Light kedi maması düşük kalorili olması ve diğer mamalara kıyasla daha az yağ oranına sahip olması sebebi ile kilolu kedinizin fazla mama yese bile kilosunu azaltmaya/sabitlemeye yardımcı olur. Kilosu ırk standartlarının üzerinde ise bu durum kedinizin yaşamsal faaliyetlerini ve aktiflik durumunu  kısıtlayabileceği için kilolu kedi maması kullanmanız büyük önem taşır.

Kilolu kediler için üretilen light kedi mamaları diğer yetişkin kedi mamalarına göre yaklaşık %10 daha az yağ içeriğine sahip olurken, daha yüksek protein içeriğine sahip olur. Bu durum kedinizin vücudunda yağ depolaması yerine protein içeriğini sindirip gerekli temel besinlerini almasını sağlar. Aynı zamanda kedinizin yaşamsal fonksiyonlarını ve metabolizmasını dengeleyerek daha sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak tanıyor.

Light kedi mamalarının içeriklerinde ağırlıklı olarak tavuk ve hindi eti bulunuyor. Tavuk ve hindi eti hem yüksek kaliteli proteinler içerir hem de kedinizin bağırsak aktivitelerini destekleyerek sindirimini daha rahat gerçekleştirebilmesini, ishal veya kabızlık gibi sorunlar yaşamasını daha nadir yaşamasını sağlar.

Light kedi maması sayfamızda profesyonel mama üreticileri olan Royal Canin, Acana, Orijen, N&D, Pro Plan, Hill’s, Brit Care gibi markalar bulunuyor.

Farklı paket boyutlarına sahip kedi mamalarında, kedinizin yemekten bıkmadığı bir mama varsa büyük paketli olan mamalar kilogram başına düşen fiyatta çok daha uygun olurlar. Kedi mamaları, doğru muhafaza edildiği takdirde çok uzun süre ilk günkü gibi taze kalabiliyor. Ucuz ve kaliteli kedi maması arayışındaysanız Evcilbesinleri.com’da tüm isteklerinize karşılık gelebilecek kedi maması çeşitleri bulunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.