Yaşlı Kuru Köpek Maması
Yaşlı köpeklerin beslenmesinde besin değeri dengelenmiş, köpeğin yaş, kilo ve hareket kabiliyetine göre düzenlenmiş yaşlı kuru köpek mamasıtercih edilmesi gerekmektedir. Vücut ağırlığına göre mama paketleri üzerinde yer alan öneri miktarlarını dikkate almak köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlayacaktır. Köpek maması seçiminde bir veterinere danışmak çok önemlidir. Sürekli aynı mama ile beslenen köpekler bir süre sonra sıkılmakta ve yemeği reddetmektedir. Köpeğin derisinde alerji oluşumuna da neden olabilen aynı tip mama kullanımı köpeğin bireysel ihtiyaçları göz önünde tutularak seçilmelidir. Zaman içerisinde aşırı yağlanma ve kilo gözlemlenen köpeklerde mutlaka diyet mama kullanılması gereklidir. Periyodik olarak 6 aylık sürelerde değiştirilmesi gereken mama çeşitleri, eski mamaya yeni mama katılarak hazırlanmalıdır.  
1 2
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.
1 2

Köpekler evcil hayvan olarak beslenmeye başladıkları dönemlerde 7-8 yıl ömürleri olmasına karşın, veteriner hizmetlerinin artması, aşılamaların takibi ve köpek biyolojisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamız sayesinde günümüzde 13-15 yıl ömür ortalamasına ulaşmışlardır. Tabii bu gibi etkiler özenli bakım, uygun beslenme şartları ve veteriner bakımları sayesinde mümkün olabilir.

Bir bebekken edindiğiniz ve uzun yıllar size dostluk etmiş olan köpeğinizin 7 yaşının üzerine çıkması ile artık yaşlı bir köpek olduğunu kabul etmeniz gerekir. Bu durumda üzerinize düşen görev, yaşlanan köpeğinizin yaşlılığa bağlı olarak oluşabilecek etkilerin ve rahatsızlıkların önüne geçmeye erkenden başlamanızdır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi belli bir yaşın üzerine gelindiğinde, alınan gıdalara dikkat edilmesi gerekir. Yaşlanan köpekler yediği mamaları eskisi gibi midede kolay sindiremeyebilir. Bu yüzden yaşlı köpek maması çeşitleri daha kolay sindirilebilir içeriklerle üretilir. Kemik erimesi, eklem ve kıkırdak sorunları yaşama ihtimali de olabileceği için, yaşlı köpek mamaları eklem desteği sağlayan glucosamine, kalsiyum ve bazı minerallere sahip olurlar.

Deri ve tüy sağlığını koruyabilmek için balık içerikleri de birçok yaşlı köpek maması çeşidinde bulunur. Bu yüzden Pro Plan, Hill’s, Royal Canin, Acana, Orijen, N&D gibi dünyaca ünlü profesyonel köpek maması üreticileri yaşlanan köpeklerin tüm ihtiyaçlarını araştırır ve onlara özel yaşlı köpek maması üretimi yaparlar. Tüm dünyada ürünlerini bulabileceğiniz bu profesyonel köpek maması markalarını Evcilbesinleri.com sitemizden aynı gün kargo ve peşin fiyatına taksit imkanları ile güvenli şekilde satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.