Yetişkin Kuru Köpek Maması
Yavru köpeklerde dengeli beslenme gelişim sürecinde oluşabilecek kalça çıkığı riskinin düşük seviyelerde tutulmasını sağlar. İhtiyaçları görmezden gelmek köpeklerin yetişkin olma durumunda büyük sıkıntılar yaşanmasına neden olacaktır. Yetişkin kuru köpek maması seçerken tüm yaşam evrelerine uygun bir mama tercih edilmelidir. Yetişkin köpeğinizi yavru köpek mamaları ile beslemek son derece yanlış bir uygulama olacaktır. Yetişkin köpeklerin beslenmesinde serbest öğünlerden ve aşırı beslenmeden kaçınmak gerekmektedir. Yetişkin köpekler için et ve balık içerikli kuru mamalar tercih edilmelidir. Yanlış beslenme sonucu yetişkin köpeklerde kan şekeri seviyesi yükselebilir ve durumda köpeğiniz aşırı kilo alabilir. Bu durum eklemlerde sıkıntılar yaşanmasına neden olacaktır. Enerji seviyesi, yaş, stres ve metabolizma seviyelerine uygun mamalar için etiketleri okumakta yarar vardır.  
1 2 3 .... 16 17 18
Aynı gün ücretsiz kargo!
169,50 TL 110,07 TL
Toplam 349 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 16 17 18

Köpekler diğer evcil hayvanlara göre daha düzenli şekilde beslenirler. Günlük olarak vermeniz gereken köpek maması miktarını günlük öğünlere bölmek isterseniz (maksimum 2 öğün tavsiye edilir) örneğin günlük 500gr mama tüketmesi gerekiyorsa, 250’şer gramlık iki öğüne bölebilirsiniz. Bu şekilde hem tuvalet alışkanlıkları düzenli olacak, hem de gün içerisinde harcayacağı enerjiyi tekrar elde etmesine yardımcı olacaktır.

Köpeğinizin maması tamamen sizin tercihlerinize bağlı olarak değişebileceği için evcil dostunuza en uygun mamayı seçmek isteyeceğinizden eminiz. Köpek maması seçimi yaparken öncelikle köpeğinizin yaşına ve ırkına uygun bir mama olduğundan emin olmalısınız. Örneğin bir Alman Kurdu cinsi köpeğiniz varsa onun için large breed (büyük ırk) köpek mamaları satın almalısınız. Satın aldığınız köpek maması, dostumuzun hoşuna gitmediyse, önceden kullandığınız mama ile biraz karıştırarak verebilirsiniz. Bu yöntemle hem köpeğiniz sindirim sorunları yaşamayacak hem de yeni mamasının tadına alışması daha kısa sürecektir.

Kuru köpek mamaları köpeğinizin deri ve tüy sağlığını, diş ve diş etini, iç organlarının sağlığını korur. Tavuk etli, kuzu etli, birçok balık eti çeşitleri, sığır eti, kümes hayvanları, meyve, sebze ve tahıllar içeren köpek mamalarının arasından mutlaka kendi köpeğinize uygun bir mama bulabilirsiniz.

Köpek maması kategorimiz altında Royal Canin, Pro Plan, N&D, Hill’s, Acana, Orijen, Brit Care gibi birçok profesyonel mama markasının ürünlerini bulabilir, en uygun fiyatlarla ve güvenle Evcilbesinleri.com’dan satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.